Němčina - Studium v zahraničí


Europa-Kolleg Kassel v Německu

Mezinárodní jazyková škola němčiny byla založena v roce 1967. Ročně ji navštíví více než1000 zájemců o studium němčiny přijíždějících z 80 zemí světa. Je neziskovou organizací, součástí Volkshochschule Kassel.

Kurzy jsou určeny dospělým studentům, minimální věk je 16 let. Jsou vedeny plně kvalifikovanými a zkušenými učiteli německého jazyka.

Kurzy jsou koncipovány s cílem nejrychlejšího pokroku komunikačních dovedností a porozumění. Zahrnují i studium gramatických struktur a procvičování výslovnosti. Výuka probíhá v malých skupinách na minimálně 4 úrovních obtížnosti, zařazení do skupin je na základě vstupního testu.

Součástí kurzu je bohatý poznávací a kulturní program umožňující intenzivní praktické procvičování německého jazyka. Zahrnuje společné návštěvy kulturních památek, výlety, promítání filmů, apod.


Horizonte Regensburg v Německu

Jazyková škola HORIZONTE v centru krásného historického města Regensburgu byla založena v roce 1989. Kurzy v pestrých mezinárodních skupinách jsou určeny dospělým a mladým lidem od 17 let. Probíhají ve skupinách průměrně 8 účastníků, maximální počet ve skupině je 12.

Výuka je vedena týmem plně kvalifikovaných rodilých učitelů německého jazyka. Zaměřuje se na intenzivní osvojování ústní komunikace s cílem aktivního zvládnutí německého jazyka a vytváření schopnosti úspěšné orientace v nejrozmanitějších každodenních situacích. Délka jedné vyučovací hodiny je 45 minut. Vyučovací materiály jsou zahrnuty v ceně kurzu.

Kurzy s individuální výukou jsou nejefektivnějším způsobem studia cizího jazyka, program je připraven přesně podle požadavků klienta. Ubytování je zajištěno v německých hostitelských rodinách nebo v ubytovně v sousedství školy. Do Regensburgu existuje každý den přímé autobusové a vlakové spojení z Prahy.


Inlingua Salzburg v Rakousku

INLINGUA je mezinárodní sdružení jazykových škol založené v roce 1965. Se svými 280 členy představuje nyní největší sdružení soukromých jazykových škol na světě. V Salzburgu působí od roku 1990. Intenzivní programy výuky německého jazyka byly vyvinuty pedagogickým a metodickým centrem asociace INLINGUA ve Švýcarsku.

Jazyková škola INLINGUA se nachází přímo v historickém centru Salzburgu. Příjemné, moderně zařízené učebny jsou vybaveny videorekordéry, magnetofony, promítacími přístroji, telefonními simulátory, knihovnami, kávovary. Kurzy jsou určeny dospělým a mladým lidem od 16 let. Vyučuje se v malých skupinách maximálně 6 účastníků, v období července a srpna maximálně 8 účastníků ve skupině.

Výuka je vedena týmem plně kvalifikovaných rodilých učitelů německého jazyka. Zaměřuje se na intenzivní osvojování ústní komunikace s cílem aktivního zvládnutí německého jazyka a vytváření schopnosti úspěšné orientace v nejrozmanitějších každodenních situacích. Délka jedné vyučovací hodiny je 45 minut.

Součástí výuky je také vyučování ve videolaboratoři. Interaktivní programy jsou také součástí metodiky INLINGUA a jejich obsahem je opakování a prohlubování učiva probíraného v mezinárodních skupinách. Veškeré kurzy jsou pečlivě připraveny na základě učebních materiálů a metodiky INLINGUA. Umožňují současně