Angličtina - Studium v zahraničí


Richard Language College, Bournemouth, Velká Británie

Jazyková škola Richard Language College připravuje po celý rok intenzivní kurzy všeobecné a profesní angličtiny nejen pro jednotlivce, ale také pro řadu obchodních a jiných organizací. Je součástí Richard Organization, která učí angličtinu jako cizí jazyk od roku 1928. V roce 1998 se stala plnoprávným členem EAQUALS. Je zkušebním centrm IELTS a TOEIC. Richard Language College je také jednou z mála britských jazykových škol, které mají v České republice své zastoupení. Nabízí kurzy skupinové, individuální i kombinované. Student sám si může určit počet vyučovacích hodin týdně. Účastníci kurzů mohou využívat zdarma jazykové laboratoře a knihovny a internet .

Škola se nachází s v univerzitním městě Bournemouth, na jihu Anglie. Bournemouth je známo jako rekreační oblast na jedné straně a jako vzdělávací centrum pro studenty z celého světa na straně druhé. Je jedno z nejznámějších přímořských letovisek na jižním pobřeží Anglie s 12 km písečných pláží, nádhernými parky a zahradami. Na severu sousedí s rozsáhlou přírodní rezervací New Forest. Má příjemné a mírné podnebí.

Město je významným kulturním centrem, nabízí také výborné sportovní možnosti, například tenisové kurty, plavecké bazény a renomovaná golfová hřiště. Ubytování je nabízeno v hostitelských rodinách nebo v hotelích.Hostitelské rodiny vybrané v okolí školy v příjemných rezidenčních čtvrtích Bournemouth. Lze využít bohaté nabídky aktivního programu ve volném čase.


Emerald Cultural Institute, Dublin, Irsko

Jazyková škola Emerald Cultural Institute byla založena v roce 1986. Je uznána Irish Department of Education and Science pro výuku angličtiny jako cizího jazyka. Nabídka kurzů je velmi široká, zahrnuje kurzy všeobecné, obchodní a profesní angličtiny, kurzy pro dospělé i mládež, skupinovou a individuální výuku. Škola je členem řady irských i mezinárodních vzdělávacích institucí.

Emerald Cultural Institute se nachází ve výstavné viktoriánské budově nedaleko centra Dublinu, je obklopena rozsáhlou zahradou. Škola je otevřena po celý rok. Účastníci kurzů přijíždějí z celé Evropy a řady zemí Asie a Střední a Jižní Ameriky.Ve studijních skupinách kurzů všeobecné angličtiny a kurzech pro mládež je průměrně 10, maximum 14 účastníků. Ve specializovaných kurzech jsou velmi malé skupiny 3 až 5 účastníků. Kurzy probíhají na minimálně 6 úrovních obtížnosti. Zařazení do kurzu se koná v pondělí po příjezdu na základě písemného testu, popřípadě pohovoru o specifických požadavcích klienta. Na konci kurzu účastníci obdrží diplom a osvědčení o účasti v kurzu obsahující údaje o typu a trvání kurzu. Učebnice a studijní materiály jsou zahrnuty v ceně kurzu. Letní kurzy (SUM), kromě kurzů pro učitele, se nekonají přímo v hlavní budově školy, ale v dalších centrech v Dublinu.

Účastníci kurzů všeobecné angličtiny (GEN), specializovaných kurzů (SPC) a kurzů pro učitele mají v odpoledních hodinách přístup do jazykové laboratoře a knihovny, kde mohou mimo jiné zdarma používat internet a e-mail. Kurzy všeobecné angličtiny (GEN) jsou doplněny poznávacím programem. První den kurzu je prohlídka Dublinu, dále se nabízí společný poznávací program dvě odpoledne v každém týdnu. Letní kurzy (SUM) mají společný program, který je v ceně kurzu, každé odpoledne. Škola organizuje také víkendové jednodenní a dvoudenní výlety, které si studenti hradí. Ubytování v hostitelská rodina.


European Centre of English Language Studies, Malta

European Centre of English Language Studies je zakládajícím členem FELTOM (Federation of English Language Teaching Organisations Malta), organizace sdružující jazykové školy na Maltě a přísně monitorující kvalitu výuky a všech poskytovaných služeb. European Centre of English Language Studies je jedinou školou na Maltě, která má certifikaci ISO 9001. Tato certifikace je zárukou kvality studijních programů a veškerých poskytovaných služeb. Jazyková škola European Centre of English Language Studies byla založena v roce 1991 jednou z předních maltských vzdělávacích institucí Chiswick House School, která na Maltě působí od roku 1901.

Výuka anglického jazyka na Maltě má dlouhou tradici. Do školy přijíždějí účastníci kurzů ze 40 zemí, v každém období zde nalezneme velmi pestré složení národností. Škola poskytuje kvalitní kurzy anglického jazyka pod vedením plně kvalifikovaných učitelů anglického jazyka.

Kurzy probíhají na všech úrovních - od základní po velmi pokročilou. Je možné je zahájit každé pondělí. Délka kurzu minimálně 1 týden. Počet účastníků ve skupině - letní sezóně maximum 12, v ostatních obdobích maximum 10. Minimální věk účastníků kurzů pro dospělé je 18 let.

Programy kurzů doplňuje program poznávacích a sportovních aktivit ve volném čase, které jsou zahrnuty v ceně kurzu, další je možno zvolit dle zájmu z programu školy a případný poplatek uhradit na místě.

Nejlepší příležitostí k procvičování angličtiny a poznání maltské kultury je pobyt v maltské hostitelské rodině. Rodiny poskytují ubytování v jednolůžkových nebo dvoulůžkových pokojích, snídani a večeři po celou dobu pobytu. Většina rodin bydlí 10 až 20 minut pěšky od školy.


European Centre of English Language Studies, Gozo

Jazyková škola se nachází na ostrově Gozo, který je součástí Maltské republiky.Její největší předností je klidné a přátelské prostředí výlučně dospělých studentů - minimální věk je 26 let. Škola má kapacitu 30 účastníků, kteří se zdokonalují ve všeobecné a obchodní angličtině v malých skupinách nebo formou individuální výuky. Tyto podmínky podmiňují orientaci školy především na náročnější klienty, kterým poskytuje služby na vysoké úrovni. Podmínkou účasti v jazykových kurzech je alespoň základní úroveň znalosti anglického jazyka, škola poskytuje kurzy pro začátečníky jen formou individuální výuky.

Výhodou školy jsou velmi malé studijní skupiny, maximální počet je 6. Kurzy jsou vedeny plně kvalifikovanými učiteli anglického jazyka. Řada klientů spojuje studium v jazykové škole s rodinnou dovolenou. Na Vaše přání zajistíme společné ubytování pro celou rodinu.